İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Fatma Girik ve Sevgili babam

1971 yılında çekilen “Satın Alınan Koca” isimli film. Cüneyt Arkın ve Fatma Girik başrolde. Babam Fatma Girik’in muhteşem bir oyuncu olduğunu hep anlatırdı. Dublör kullanmadığını, tehlikeli sahnelerden kaçınmadığını söylerdi. Tabi bu filmlerde oynayanların özellikle jönlerin sesleri dublaj sanatçıları tarafından seslendiriliyordu. Bazıları “vaktimiz yoktu, o nedenle tiyatrocular konuştu bizi” dese de, işin aslı tam böyle değildi. Seslendirme yapanların sesleri o kadar güzeldi ki, hepimiz o sanatçıları o sesleri ile sevdik. Bunların önemli örneklerini anlatıcam sizlere. Çok film izlerdim küçükken ama hiçbir zaman oyuncu olmak istemedim, zaten babam da özenle uzak kalmamı ve sonuna kadar okumamı istiyordu.

Bu filmin kadrosu “Cüneyt Arkin - Fatma Girik - Sadettin Erbil - Hulusi Kentmen - Nubar Terziyan - Sami Hazinses - Reha Yurdakul - Aynur Aydan - Mürüvvet Sim - Necdet Yakın”

                                                             

         

Anahtar kelimeler

tiroid, tiroit, tiroid kanseri, guatr, tiroid nodülü, tiroid kanseri ameliyatı, guatr ameliyatı, guatr kanseri, nodül, iğne biyopsisi, endokrin, endokrin cerrahisi, iç guatr, zehirli guatr, haşimato, hashimoto, tiroid iltahabı, graves hastalığı, atom tedavisi, radyoaktif iyot tedavisi, iyot, iyotlu tuz, nodüllü guatr, tiroid yetmezliği, hipotiroidi, şişmanlık, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, kilo alma, hipertiroidi, paratiroid, osteoporoz, kemik erimesi, parathormon, D vitamini, adenom, paratiroid adenomu, ses telleri, ses kısıklığı

 

 

Geri Dön