İletişim

Adres: Fulya mah. Büyükdere cad. 74/A No: 60. Torun Center Mecidiyeköy. 34394 (Eski Ali Sami Yen Stadı Yeri)

Telefon: 0535 642 07 73

Geri Dön

Bir çocuğun tel çerçeveli gözlük takıntısı !!!

4 yaşımda göz kayması nedeni ile ameliyat olmuştum, o tarihten beri numaralı gözlük kullanırım. O tarihlerde Beyoğlu'nda "Emgen Gözlükçü" vardı. hala da duruyor o gözlükçü. Babamın arkadaşı olan amca annemle her gittiğimiz zaman, yok odak noktası kayar yok kırılmasın sağlam olsun diye kemik çerçeve gözlük verirdi. Çok sinirlenirdim ama babam ne derse o olurdu bizim evde. Hep aklım tel çerçeve gözlüklerde kalırdı. Anneme "büyüdüğüm zaman bu kemik çerçeve gözlüklerimi çöpe atıp, tel çerçeve alıcam" derdim.

Ortaokul dönemimde tel çerçeve almama müsade edildi sonunda, çok mutluydum. Uzun yıllar tel çerçeve gözlük kullandım sonra bir baktım ki artık hep "renkli kemik çerçeve" gözlükler alıyorum. Onca yıl dert ettiğim gözlük seçmim değişmiş farkında olmadan. Resimde o dönemler hiç sevmediğim gözlüklerim var !!!!

                                                

                                           

         

Anahtar kelimeler

tiroid, tiroit, tiroid kanseri, guatr, tiroid nodülü, tiroid kanseri ameliyatı, guatr ameliyatı, guatr kanseri, nodül, iğne biyopsisi, endokrin, endokrin cerrahisi, iç guatr, zehirli guatr, haşimato, hashimoto, tiroid iltahabı, graves hastalığı, atom tedavisi, radyoaktif iyot tedavisi, iyot, iyotlu tuz, nodüllü guatr, tiroid yetmezliği, hipotiroidi, şişmanlık, halsizlik, yorgunluk, saç dökülmesi, kilo alma, hipertiroidi, paratiroid, osteoporoz, kemik erimesi, parathormon, D vitamini, adenom, paratiroid adenomu, ses telleri, ses kısıklığı

Geri Dön